Instalujeme tepelné čerpadlo Zubadan

Instalujeme tepelné čerpadlo Zubadan za 1 den:

Instalace tepelného čerpadla ZUBADAN zabere zhruba jeden den. Celá instalace je rozdělena na dvě části, které se věnují tři obory. Obor chlaďař, elektro a topenář.

Část chlazení trvá dle náročnosti asi 7 hodin - jedná se především o usazení tepelného čerpadla ZUBADAN na pevný podklad a konzolu, instalaci deskového výměníku ALFA LAVAL nebo SWEP a navaření redukcí pro připojení měděného chlaďařského potrubí, natažení izolovaného Cu potrubí, kterým se propojí tepelné čerpadlo ZUBADAN s deskovým výměníkem v technické místnosti. Veškeré spoje Cu potrubí v chlaďařské části se pájí natrvdo pomocí tzv. stříbra P5Ag nebo lepšího. Je to pro to, že je v celém systému vysoký tlak cca 28 bar. Po kvalitním svaření všech spojů se provede kontrola těsnosti dusíkem na cca 30 bar. Pak se dusík vypustí a celý systém se vakuuje, aby se dostala z okruhu veškerá vlhkost, která by způsobila zadření kompresoru. Nakonec se otevřou ventily na tepelném čerpadle ZUBADAN a pustí se chladivo do okruhu.

Současně s chlaďařem pracuje na svém i elektrikář, který připraví jištěný el.přívod k tepelnému čerpadlu ZUBADAN, provede jeho uzemění a natáhne mezi tepelným čerpadlem a řídící jednotkou PAC-IF031B-E napájecí a komunikační kabel.

Uvnitř technické místnosti nastupují topenáři, kteří chystají propojení rozvodů topení s deskovým výměníkem ALFA LAVAL nebo SWEP. Dále se, pokud již ve stávající otopné soustavě není, instaluje čtyřcestný ventil a další prvky topenářského okruhu, které jsou nezbytné pro správnou funkci topení a ohřevu topné vody. Doba topenářských prací zabere zpravidla cca 3 - 6 hodin.

Naše firma BEARS s.r.o. má zkušené instalační pracovníky, kteří pravidelně absolvují školení, která pořádají naši dodavatelé produktů. Jsme tak schopni řešit záruční a pozáruční servis velmi promtně a kvalitně.

Navíc většinu zařízení, které našim zákazníkům nabízíme, máme osobně vyzkoušené a jsme tedy schopni je předvézt a doporučit.

Našim hlavním cílem je spokojený zákazník, který má od nás kvalitní výrobek i péči. Díky tomuto přístupu máme spoustu spokojených zákazníků, kteří nás rádi doporučují svým známým a kamarádům.

Tepelné čerpadlo ZUBADAN mám doma nainstalováno i já včetně podružného měření. Pravidelně zapisuji stav podružného měření spotřeby elektrické energie a teploty venku. S našimi zákazníky si pak naměřené hodnoty porovnáváme a zatím můžeme konstatovat, že výroce MITSUBISHI ELECTRIC má technická data naprosto v pořádku.

Rád se s Vámi setkám a zodpovím Vaše otázky.

Marek Truneček, ředitel společnosti

Tel.: 774 774 727

Instalace Zubadanu:,

Instalace venkovní části - ZUBADAN 11 kW:

Instalace Zubadanu

Usazení Zubadanu, připojení elektro a komunikačního kabelu:

Instalace Zubadanu

Instalace dekového výměníku ALFA-LAVAL pro Zubadan v tech.místnosti, instalace kontrolního panelu:

Instalace Zubadanu

Na vlastní oči se můžete přesvědčit, že tepelné čerpadlo dosáhne teplot okolo 50°Celsia:

Instalace Zubadanu - Dosažená teplota